8 і 9  Концерт День циган

8 квітня – Міжнародний день ромів – свято, яке відзначають в 60 країнах світу

      Міжнародний день ромів  започаткований на конгресі ромів  усього світу 8 квітня 1971 р. в Лондоні. Його мета – привернення уваги до самобутньої культури  народу, перша згадка про який зявилась в 1501 році, коли ромський вожак Василь отримав охоронну грамоту від литовського князя Олександра Казимировича.

      

В цей день по всьому світу, за традицією,  запалюють мільйони свічок, як символ єдності ромського  народу і тисячі яскравих віночків   опускають на воду, щоб вони спливали  бурними водами річок, нагадуючи тим, хто їх бачить з берегів, про нелегку долю народу, вічного блукальця без історичної батьківщини.

 

      Народний артист України   Ігор Крикунов  вперше запросив гостей на свято в  Україні  17 років тому.  З того часу воно стало і для ромів , і для  єдиного в державі ромського  театру своєрідною трибуною, з  якої звучить  правда про волелюбний, талановитий і гордий  народ, що прагне  визнання, розуміння і свого місця під сонцем!

  

8 і 9  квітня  в концертному залі  “Більшовик” ( о 19.00) відбудуться святкові концерти,
присвячені Міжнародному дню ромів.
Циганський театр “Романс” традиційно  презентує нову музичну програму  своєму вірному  глядачеві,  з яким тісно  пов’язані  душа,  серце  і  творчий шлях колективу.