Afysha_Amala_2015_L-727x1030

Амала – яскраве свято ромської культури

27-28 листопада ц.р. циганський академічний музично-драматичний театр «Романс» (проспект Перемоги, 38) проводить традиційний Міжнародний фестиваль ромської культури «Амала-2015».

Afysha_Amala_2015_L-727x1030

Вперше він відбувся в столиці України у 2000 р. за підтримки   Міністерства культури України та Головного управління (Департаменту) культури КМДА.  За цей час на різних сценічних майданчиках Києва глядачі мали змогу і задоволення познайомитись з багатством і самобутністю культури ромів, яку представляли кращі колективи і виконавці України і Європи. Хедлайнерами всіх фестивалів були актори іменитого Московського циганського театру «Ромен» під керівництвом народного артиста СРСР Миколи Сліченка. В цьому році театр «Ромен» представлятиме колектив на чолі з провідним актором,  народним артистом Росії Мойсеєм Оглу

Організатор фестивалю – театр «Романс»  представить глядачам фестивалю свій новий творчий доробок – фольклорну музичну комедію «Одружуйся, та лише по любові», створену за рахунок  гранту від Міжнародного Фонду «Відродження».

Фестиваль презентує глядачам талановиту ромську поетесу Рані Романі, яку читачі вже «охрестили» українською Папушею. Саме завдяки їй  унікальний твір Ліни Костенко «Циганська муза» про  ромську поетесу з Польщі  було перекладено мовою меншини.  Її першу збірку поезії «Народе мій, до тебе я звертаюсь»,  видану  трьома мовами,  «благословить» наш метр Борис Олійник.

Не менш важливими подіями фестивалю, як завжди, будуть яскраві виступи  популярних  виконавців, представників відомих ромських  династій і  відкриття  молодих талантів – носіїв багатогранної і унікальної культури ромів України.

Циганські пісні, запальні танці, душевні романси, барвисті костюми, неповторні голоси циганських скрипок і гітар – все це свято, яке п’ятнадцять років поспіль дарує глядачам столиці його засновник, художній керівник циганського театру «Романс», народний артист України Ігор Крикунов.

Партнером  фестивалю «Амала-2015» є молодий творчий колектив ромського радіо «Чірікло» , що  в перекладі з ромської мови означає «пташка». З давніх часів птахи уможливлювали спілкування між людьми, оскільки приносили новини з найвіддаленіших куточків. До пташиних голосів дослухались. Тож ромське радіо покликане стати інструментом національного об’єднання.

         Інформаційний партнер фестивалю радіо Київ 98 ФМ.

Початок фестивальних заходів о 19.00

Тривалість 4,5 години з антрактом.