Членкиня Палати Лордів Парламенту Великої Британії баронеса Елісон Сатті (Alison Suttie) відвідала Одещину, причому навідалась саме у ті родини, які хворіли на туберкульоз.

В Одесі вона взяла участь у церемонії приєднанні міста до ініціативи Zero TB Cities, тобто мережі міст, де є комплексні програми боротьби з туберкульозом.

Велика Британія надає підтримку доступу ромів до лікування від туберкульозу вже близько двох років. Стільки працює проект «Покращення доступу ромського населення до медичних послуг у сфері протидії захворюванню на туберкульоз силами ромських медичних посередників» за підтримки МБФ «Альянс громадського здоров’я».

Баронеса Елісон Сатті разом з тими, хто представляє фонд «Чіріклі» і посередником Максимом Джумом відвідала ромські сім’ї у селі Корсунці в Одеській області.

Медичний медіатор Максим Джум розповів, що за останні два роки кількість хворих значно зросла на Одещині, пропорційно і серед ромів. За останній рік близько 100 людей пройшли з ромської громади пройшли флюорографію. Виявили чотирьох хворих, які пройшли два рівня лікування та постійно проходять обстеження у диспансері. Ще двоє зараз на амбулаторному лікуванні.

Елісон Сатті на Одещині // Photo: Roma Women Fund

Елісон Сатті на Одещині
Photo: Roma Women Fund «Chirikli»

За оцінкою Максима Джума, дуже цікавим є зміни у свідомості самих ромів: за останні місяці отримали два звернення від ромів про двох жінок які можливо є хворими на туберкульоз, та потребують лікування. Медичний посередник робить висновок, що місцеві роми серйозно спримають необхідність лікування на туберкульоз, чого не було два роки тому.

Баронеса Елісон Сатті наголосила, що  минулого року туберкульоз вбив в світі більше одного мільйона людей: «Ця хвороба не знає кордонів і тому високий рівень захворюваності в одній країні неминуче викличе підвищення рівня захворюваності в інших країнах», — сказала в Одесі баронеса. Членкиня Палати Лордів Парламенту Великої Британії взяла участь у церемонії приєднання Одеси до декларації Zero TB Cities. Ця декларація передбачає тісну співпрацю з Партнерством STOP TB Partnership в контексті профілактики і боротьби з туберкульозом.

Раніше соціально-медичний посередник Максим Джум розповів про допомогу найбіднішим з ромських родин, які переїхали з зони військових дій до Одеської області

Також у цьому випуску йдеться про те, що активістка ромського молодіжного руху, дослідниця Тетяна Сторожко готується до роботи вихователькою у щорічному таборі «Джерела толерантності» для дітей і підлітків. Він пройде у липні. Тетяна Сторожко наразі складає програму «Ромського дня». Тим часом в Ужгороді гучно відзначили День дітей, зробили свято для маленьких ромів, а тепер готуються до масштабного футбольного чемпіонату.

Над випуском працювали Ольга Веснянка, Федір Кондур, звукорежисер Андрій Іздрик. Ромський проект Chiriklo на Ранковій Хвилі є спільним продуктом Ромського радіо «Chiriklo» та «Громадського радіо». Більше про життя ромів можете слухати на сайті радіо «Chiriklo».

Програма виходить за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження»

Chiriklo //

Chiriklo