Правозахисники та активісти закликають Івано-Франківських можновладців припинити ксенофобні вислови щодо ромів

Правозахисники та активісти закликають Івано-Франківських чиновників припинити ромофобну риторику. Це непокоїть жителів міста, як кажуть активісти організації «Стан» особливо напередодні Дня Європи та проведення Євробачення-2017.

Напередодні, як повідомляє видання “Курс”, мер Івано-Франківська закликав, цитуємо, «очистити від ромів Івано-Франківськ до Дня міста» Він також заявив, — знов цитата – що «вирішити проблему з неромськими жебраками значно легше, ніж з ромами».

Голова правління молодіжної організації «СТАН» Ярослав Мінкін каже, що прикро дізнатися, та з такими коментарями на нараді виступали й інші представники місцево влади.

Активісти організації оприлюдили відкриту заяву, де, як сказано «засуджують ромофобську риторику Івано-Франківських чиновників».

Ярослав Мінкін каже, що натомість закликають їх не зривати євроінтеграційні процеси та сприяти реформам, поважаючи права меншин, різноманітність і людську гідність.

Громадський діяч, який мешкає в Івано-Франківську при цьому посилається на статтю 2 Угоди про Асоціацію Україна-ЄС:

«В часи політичних трансформацій та наближення України до безвізового режиму з Євросоюзом, окремі представники органів місцевого самоврядування, політичні лідери, й навіть деякі громадські діячі своїми недалекоглядними висловлюваннями готують підґрунтя для поширення євроскептицизму та печерної ксенофобії в Україні».

Раніше у квітні керівник громадської організації «Бахтало дром» у Чернігові, юрист Михайло Білявський розповівпрограмі Chiriklo на «Громадському радіо», що його опоненти під час виборів вказували на його етнічне походження у негативному сенсі:

«Коли почались перегони, то почали ображати мою сім’ю, казати «що циган може зробити корисного для округу?».

Минулої осені і зими в Одесі невідомі поширювали листівки, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу.

Також у випуску слухайте про візит делегації експертів Комітету Ради Європи.

Над випуском працювали Ольга Веснянка, Федір Кондур, звукорежисер Андрій Іздрик. Ромський проект Chiriklo на Ранковій Хвилі є спільним продуктом Ромського радіо «Chiriklo» та «Громадського радіо». Більше про життя ромів можете слухати на сайті радіо «Chiriklo».