Фестиваль ромської   культури «Амала-2016»

Амала – яскраве свято ромської культури. Вперше фестиваль відбувся у столиці України 2000 року за підтримки Міністерства культури України та Головного управління культури і мистецтв КМДА. За цей час на різних сценічних майданчиках Києва глядачі мали змогу і задоволення познайомитись з багатством і самобутністю культури ромів, яку представляли кращі колективи і виконавці України та Європи.

В рамках цього фестивалю Циганський академічний музично-драматичний театр «Романс» презентує глядачам новий творчий спільний проект з Московським циганським театром «Ромен» – мюзикл «Серенада в готелі «Табір» в найкращих традиціях ромського музичного мистецтва.

Не менш важливими подіями фестивалю будуть яскраві виступи популярних виконавців, представників відомих ромських династій – носіїв багатогранної і унікальної культури ромів України, а також відкриття молодих талантів.

Циганські пісні, запальні танці, душевні романси, барвисті костюми, неповторні голоси циганських скрипок і гітар – все це СВЯТО!, яке 16 років поспіль дарує глядачам столиці його засновник, художній керівник циганського театру «Романс», народний артист України Ігор Крикунов.

Партнером фестивалю «Амала-2016» є молодий творчий колектив ромського радіо «Чірікло».