Які права мають неповнолітні під час затримання поліцією? Юристка Юлія Лісова прочитала лекцію на цю тему дітям у Нерубайському, де мешкає значна ромська громада

Які права мають неповнолітні під час затримання поліцією? Юристка ромського правозахисного центру з Одеси прочитала лекцію на цю тему підліткам у селищі Нерубайське, де мешкає значна ромська громада.

Напередодні приблизно 50 дітей, учнів від 7 до 11 классу, серед них близько 20 ромських дітей, слухали лекцію юристки Юлії Лісової. Захід на тему прав неповнолітніх під час затриманні поліцією пройшов в рамках проекту «Посилення правових можливостей ромських громад Одещини «.

Лекторка розповіла, що спершу навела приклад з амеріканської стрічки, головне було показати, що поліцейські говорять затриманій особі про її права, та найважливіше, що особа має право на мовчання: «Все, що Ви скажете, може бути використане проти вас у суді».

Адвокатка Юлія Лісова провела паралелі з українським законодавством, як поводяться поліцейські з неповнолітніми затриманими. «Ми повинні знати, що в Україні також маємо право мовчати», каже юристка.

Лекторка підкреслила важливість надання будь яких показань у присутності адвоката, порадила підписувати будь які протоколи з вказівкою про те що «цей протокол був підписаний без присутності адвоката, тому що мени відмовили зв’язатися з адвокатом».

Також на погляд адвокатки, дуже важливо читати усі папери та ставити питання. Юлія Лісова каже -«Дуже важливо на першому етапі знати свою права, щоб запобігти помилкового вироку на суді. Ніхто не захищений від зустрічі з поганим поліцейським, отже потрібно знати та вивчати права людини».

Раніше у Нерубайському у школі відзначили Міжнародний день ромів.

Правозахисники часто звертають увагу на неправомірні дії працівників правоохоронних органів щодо ромського населення. Так, донині не відомі результати розслідування дії поліції у селі Чорнотисово на Закарпатті.

Саме адвокатка Юлія Лісова представляє у суді ромів, які потерпіли від погромів в іншому селі – Лощинівка.

До речі, справу щодо вбивства дівчинки у Лощинівці розглядатимуть по суті 3 травня в Одесі. Таке рішення ухвалили 27 квітня  в Апеляційному суді Одеської області. Про це нам повідомив адвокат підозрюваного Андрій Лещенко.

Також у випуску слухайте про візит делегації експертів Комітету Ради Європи і обурення висловами чиновників в Івано-Франківську на адресу людей ромського етнічного походження.

Над випуском працювали Ольга Веснянка, Федір Кондур, звукорежисер Андрій Іздрик.

Ромський проект Chiriklo на Ранковій Хвилі є спільним продуктом Ромського радіо «Chiriklo» та «Громадського радіо». Більше про життя ромів можете слухати на сайті радіо «Chiriklo».