Родина Володимира Огли, представника кримських ромів, змушена була покинути Маріуполь після обстрілу російськими «Градами» 24 січня 2015 року. Вони переїхали в Павлоград Дніпропетровської області, тому що тут мешкають його родичі.

У Павлограді з радянських часів мешкала велика ромська громада. Втім, зараз знайти роботу переселенцям тут важко, а вдвічі важче — ромам-переселенцям. Цьому, передусім, заважає відсутність освіти, оскільки за традиціями ромів діти мусять кидати навчання та допомагати родині з 12-13 років.

«Іноді трапляються випадки дискримінації, до яких я вже звик. Не беруть на роботу, тому що ром», — говорить Арсен Огли, син Володимира.

За даними благодійного фонду «Горєніє», одна з програм якого направлена на пітримку ромів-переселенців, у Дніпропетровську область переїхало понад 200 родин ромів, кожна з яких складається від 5 до 15 осіб.
Володимир став координатором програми допомоги ромам із зони АТО. Він є своєрідним містком між доволі «закритою» ромською громадою та представниками міжнародних організацій, які допомагають переселенцям.

Основним акцентом роботи фонду «Горєніє» є юридична допомога, тому що часто роми не мають документів, які підтверджують їх особу, а відповідно і не мають право на соціальну допомогу від держави. Також надається увага забезпеченню їх теплим одягом, вугіллям та дровами.

/Громадське ТБ Дніпро