Керівник ромської організації, юрист балотується на виборах територіальної об’єднаної громади на Чернігівщині


Керівник громадської організації «Бахтало дром», юрист Михайло Білявськийбалотується у депутати Менської об’єднаної територіальної громади на Чернігівщині. Вибори там пройдуть 30 квітня. Михайло Білявський сам родом з Менщини, каже, що хоче застосувати свої знання і досвід там, озвучує своє бачення розвитку громади: «Я є кандидатом від Радикальної партії. Партія мене висунула, оскільки кажуть, що дуже досвідчений в своїй професії як юрист і маю підтримку виборців, оскільки балотуюсь за своїм виборчим округом, звідки я родом. Це Менщина, Макошино. Політичною кар’єрою займаюсь з 2012 року, окрім правової допомоги. Як керівник організації «Бахтало Дром», завжди поєдную громадську діяльність з політичною». Своїми пріоритетами пан Михайло називає допомогу соціально-незахищеним верствам населення, а саме дітям з інвалідністю та дітям, позбавленим батьківського піклування, спорт і віру: «Ми знаємо що це для ромів дуже багато чого означає, і в моєму селищі будується храм, виділяємо матеріальну допомогу на це».

Ромський громадський діяч каже, що опоненти вже вказували на його етнічне походження у негативному сенсі: «Коли почались перегони, то почали ображати мою сім’ю, казати «що циган може зробити корисного для округу?». Це прозвучало на Менщині, навіть були погрози, погрожували мого батька звільнити з роботи, він водій пожежної частини. Говорили, що звільнять, якщо я не припиню свою політичну діяльність».

Михайло Білявський втім тішиться, що відчуває підтримку ромської громади у рідному окрузі, каже, що підтримують і на словах і агітують в наметах і розносять агітацію. Залучає помічників-ромів під час благодійних акцій на свята, наприклад допомагали з подарунками для дітей з інвалідністю. А ще зацікавились тим, як отримати реєстрацію за місцем проживання, адже часто сільські ромські жителі не мають реєстрації.

Зараз в Ужгороді у міськраді працюють двоє депутатів з ромської громади — Мирослав Горват та Юрій Мандич.

Також у випуску слухайте про те, що роми-переселенці, які живуть на Черкащині, отримали гуманітарну допомогу, про це говорить голова ромського громадського об’єднання «Аме Рома» з міста Золотоноша Володимир Бамбула. А ще про те, що молоді роми, які хочуть вивчати право чи гуманітарні дисципліни у вишах чи професійно-технічних закладах, можуть подавати заявки на стипендію на наступний навчальний рік до Ромського освітнього фонду.

Над випуском працювали Ольга Веснянка, Федір Кондур, звукорежисер Андрій Іздрик.

Ромський проект Chiriklo є спільним продуктом Ромського радіо «Чірікло» та «Громадського радіо», більше про життя ромів можете слухати на сайті радіо «Чірікло».