ЧОМУ «ЧІРІКЛО»  Chiriklo – слово, яке в перекладі з ромської мови означає «пташка». З давніх часів птахи уможливлювали спілкування між людьми, оскільки приносили новини з найвіддаленіших куточків. До пташиних голосів дослухались. Тож ромське радіо покликане стати інструментом національного об’єднання.

 

ПРО НАС Офіційні голоси медіа – директор ромського радіо Chiriklo Федір Кондур та директор ромського радіо Patrin Орхан Галюш із Нідерландів. На досвіді нідерландської радіостанції базується концепція Chiriklo. І саме Орхан Галюш, разом із президенткою Благодійного фонду «Міжнародний ромський жіночий фонд «Чіріклі» Юлією Кондур є ініціаторами створення в Україні ромського інтернет-радіо. Втілення ідеї радіо Chiriklo стало можливим завдяки підтримці посольства Королівства Нідерландів в Україні. На сайті проекту, окрім аудіо-програм ми будемо розміщувати відео, фото та текстовий контент. Команда планує готувати у мультимедійному форматі щотижневі двогодинні випуски та активно просувати створений культурний продукт у соціальних медіа, залучаючи інтерактивні технології у спілкуванні з слухачами. «Chiriklo» мовитиме українською (75% контенту) та ромською (25%). На англомовній та російськомовній версіях сайту будуть розміщені підкасти програм у перекладах російською та англійською. Контент радіостанції розрахований на широке коло слухачів. Ми відкриті до співпраці з українськими й зарубіжними медіа, державними, самоврядними та громадськими ініціативами. Електронна скринька radio.chiriklo@gmail.com

МІСІЯ  радіо Chiriklонадати голос ромам, поширювати інформацію про безпеку, здоров’я і права людини, етнонаціональну політику та окремі державні програми, зокрема, Стратегію інтеграції ромської національної меншини в українське суспільство до 2020 року. Ми будемо знайомити наших слухачів з різними заходами та ініціативами, використовуючи нові технології, будемо інформувати ромську спільноту про можливості у відстоюванні своїх прав і свобод, напрацьовувати досвід спілкування і взаєморозуміння на рівні України та ЄС. Ромське радіо міститиме й культурний компонент, зокрема, буде знайомити слухачів з історією ромської музики, її сучасними напрямами в Україні та світі, подаватиме інтерв’ю з музикантами та вокалістами. З програм можна буде дізнатися й про історію та культуру ромів, їхнє сучасне життя в різних регіонах України та поза її межами. На сайті передбачений пошук аудіо-контенту за тематичними рубриками.

Новий радіо проект має на меті долати негативні стереотипи стосовно ромів, дискримінацію та сегрегацію, шляхом вибудови і зміцнення міжкультурного діалогу, як всередині ромської спільноти, так і з українським й ширше – європейським макро суспільством. Наше радіо комунікаційний міст робить свій внесок у скорочення відстані між ромами і не ромами.

НАШ ПАРТНЕР Українське ромське радіо Chiriklo є партнером нідерландського ромського радіо Patrin. Заснований двадцять років тому голландський фонд Nevipe підтримує програму радіо «Радіо Патрін» для задоволення конкретних інформаційних потреб громад рома та сінті в Нідерландах і в Європі З 2009 року “Патрін” розміщується на SALTO Амстердам як незалежне Ромське радіо. Радіо “Патрін” з 2013 року є членом EBU (Європейського Мовного Союзу), Євробачення та EBU Рома Task Force Group.

Офіційний голос Радіо Чірікло

5879_10200622462258608_1736080002_n

Легенда Європейського медіапростору. Відомий ромській громадський діяч, журналіст, диктор, режисер. Професійний досвід у сфері журналістики більше 30 років.

Орхан Галюш (Orhan Galjus) народився в Косово. Колишній активний член ромської асоціації з Призрені «Durmis Aslano», один із засновників ромського театру в Презренні. Під час навчання в Белграді він був серед засновників ромської програми на радіостанції Studio B. У 1990-х роках він заснував міжнародну ромську газету “Патрін” в Нідерландах і почав вести ромські програми на радіо Salto в Амстердамі. Є главою ромського фонду в рамках Програми мережі засобів масової інформації Фонду Сороса в Будапешті.

 Земфіра Кондур

12046676_10206022068725408_9147516698677353008_n

Земфіра Кондур ‒ фандрайзер ромського інтернет-радіо “Chiriklo”.

Правозахисниця, ромська активістка Земфіра Кондур народилася в місті Кілія Одеської області. Закінчила Ізмаїльський державний педагогічний університет за спеціальністю “російська мова, література та світова культура”. У 1993 році, родина Кондурів заснувала Асоціацію ромів Ізмаїлу, задля захисту прав ромів на півдні України.

З 2000 року працює в  Міжнародній благодійній організації « Ромський жіночий фонд  фонд “Чіріклі”, орієнтованому на захист прав ромських жінок Східної Європи. Як віце-президентка некомерційної організації, пріоритетом Земфіри є забезпечення доступу ромських дівчат та жінок до належної освіти, медичного обслуговування, подолання дискримінації та стигматизації.

З середини 2000-х років за сумісництвом працює в Інституті педагогіки Національної академії педагогічних наук України у відділі навчання мов національних меншин та зарубіжної літератури, займається розробкою програм та посібників для навчання ромською мовою.

Багато років працює в галузі прав людини з увагою до проблем ромів, в тому числі у якості консультанта з міжнародними організаціями з прав людини. Фахово займається лобіюванням питань ромів на українському та міжнародному рівнях.

Кондур Федір Анатолійович

998493_10201888659202996_1955637866_n

Федір Кондур народився у багатодітній сім’ї, в місті Кілія. Закінчив середню школу в місті Ізмаїл. Вищу освіту отримав у Національному одеському університеті ім. І.І. Мечникова, «цивільне право», 2004 рік.

З 2000 року  займається захистом прав ромської національної громади Східної Європи. Як один з засновників МБО «Ромського жіночого фонду «Чіріклі», пріоритетом Федора є мобілізація ромської молоді в Україні та Європі, створення умов для мирного існування та інтеграції ромської молоді у полікультурне європейське суспільство. У 2005-2006 роках пройшов програму стажування у Верховній Раді України “Сприяння розвитку парламенту”, у Комітеті Верховної Ради України з захисту прав людини та національних меншин”, під патронатом голови комітету Геннадія Удовенко. У 2008 році пройшов навчання в Офісі Комісара ООН з Захисту прав людини, національних меншин та людей з племен.

Є членом “Ліги Інтернів”, яка створена випускниками прогарами стажування у Верховній Раді України. Завдяки цьому є ініціатором неодноразових зустрічей у на рівні Парламенту, стосовно лобіювання захисту прав ромів та інтеграції національних меншин до Європейського життя.

Наталія Зіневич

12036411_921100574621874_6193573147511522542_nНаталія Зіневич – програмний редактор та ведуча ромського інтерент-радіо “Чірікло”

Народилась у місті Ірпінь Київської області. З відзнакою закінчила історичний факультет Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова за спеціальністю «історія і народознавство».

З 1998 року працює в Інституті української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського Національної академії наук України. в 2005 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Циганський етнос в Україні: історіографія та джерела» та отримала вчене звання кандидата історичних наук. Нині обіймає посаду старшого наукового співробітника відділу української культури.

Була серед організаторів академічної ромознавчої конференції в 2008 році «Роми України: із минулого в майбутнє», та двох міжнародних ромознавчих столів в 2009 та 2012 роках, відповідальним секретарем та упорядником видань за їх результатами. Брала участь у понад 60 міжнародних конференціях.

В 2010-2012 роках була науковим редактором та секретарем редколегії історико-філологічного часопису «Київська старовина». Куратор виставки-презентації в Національному музеї історії України «Пам’ять про нацистський геноцид ромів: український та європейський виміри» (2 серпня 2015 р.).

Дійсний член European Academic Network on Romani Studies при Раді Європи.

З ромськими організаціями співпрацює з 2008 року.

Сергій Мошенець

11046501_1051670428199482_871445526392766962_n

Народився в м. Чернігові. Закінчив НМУ в м. Києві.
Впродовж останніх 14 років працює звукорежисером студії озвучування і дубляжу «Так
треба продакшн». За час роботи брав участь у озвучуванні, дубляжі, титруванні величезної
кількості художніх та документальних фільмів, телевізійних серіалів

Ткаченко Іринa

12009631_1050712528295272_8320224325047304119_n

Біографія Ткаченко Ірини – ведучої програм ромського інтернет-радіо «Чірікло».

Народилась у місті Дніпродзержинськ Дніпропетровської області. Потім із батьками переїхала у місто Хмельницький, де навчалася у середній школі та музичному училищі.

Після цього було навчання у Київській консерваторії на історико-теоретичному факультеті.

І ось уже 30 років я працюю на Національному радіо – спершу музичним редактором, згодом ведучою програм прямого ефіру (музичних, інформаційних, соціальних, розважальних).

Крім цього, маю досвід роботи на ФМ-станціях («Золоті ворота» — ведуча новин, «Ера ФМ» — ведуча програми «Медіа-клас», співведуча програм «Ронін» та «Професія – детектив»), на телебаченні («Центральний канал» — програми «Майдан ТБ», «Час сови») та в студії дублювання та озвучування фільмів «Так треба продакшн» (переклад рос.-укр., редагування перекладів українською з 13-ти мов).

Співпрацюю з ромськими організаціями впродовж останніх двох років.

Ольга Веснянка

12009631_1050712528295272_8320224325047304119_n

Ольга Веснянка — журналістка, редактор і ведуча новин ромського інтернет-радіо «Чірікло»

Правозахисниця, журналістка та тренерка Ольга Веснянка (Одеса, Київ, Запоріжжя).

Ольга Веснянка працює у темі прав національних меншин, протидії ксенофобії і дискримінації. Ольга є членкинею експертної ради Коаліції з протидії дискримінації, співкоординаторкою Кампанії проти сексизму в українській політиці і ЗМІ, викладає курс «Толерантність і недискримінація» для нової патрульної поліції. Авторка блогу про гендер на BBC.ua, друкується в Insider та веде передачі на Громадському радіо. Її журналістські матеріали перемагали на конкурсах в Україні (Честь професії, Міліція під контролем), та за кордоном (Конкурс публікацій про толерантність і взаєморозуміння ім Ю. Атамана, European neighborhood media awards).