У Павлограді мають облаштувати «Ромський сквер». Такий проект ромської активістки Біляни Салаватової здобув підтримку міської влади, відзначено на конкурсі міських проектів.

У Павлограді на Дніпропетровщині має з’явитись ромський сквер із меморіалом ромам, жертвам геноциду під час Другої світової війни.

Проект такого скверу від Біляни Салаватової, працівниці ромської організації «Амаро Кхер» – один з переможців конкурсу «Громада своїми руками». У конкурсі брали участь громадські організації, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (та інші об’єднання жителів), ініціативні групи громадян.

Ескіз проекту Ромського міні-скверу
Ілюстрація: «Амаро Кхер»

Як каже ромська активістка Біляна Салаватова, такий меморіал  необхідний, щоб жителі міста не забували вшановувати пам’ять загиблих за часів нацистських переслідувань, а сам парк стане в нагоді цілому місту. Мешканці і гості Павлограда зможуть і відпочивати у сквері і проводити різні культурницькі заходи.

В місцевій ромській організації «Амаро Кхер» сподіваються, що саме у цьому сквері будуть проводити заходи до 2 серпня – Міжнародного дня памяті жертв геноциду ромів. Дата важлива і для чисельної ромської громади міста, так і для суспільства у цілому.

Облаштування парку підтримала саме міська влада Павлограда, а мешканці чи небайдужі підтримали своїми голосами під час онлайн-голосування.

Авторці проекту Ромський сквер вручили відзнаку
Фото: «Амаро Кхер»

Потім свої рішення виносила і експертна комісія. Роботи з облаштування скверу мають початись у серпні, поки ініціативу доопрацьовують.

Нагадаємо, у Києві, в урочищі Бабин Яр «Ромську кибитку» встановили у вересні 2016 року. За різними підрахунками, в 1941-1943 роках там розстріляли від 70тисяч до 200 тисяч осіб. Бабин Яр став місцем розстрілу 5-ти таборів ромів.

У Чернігові у 1942-му нацисти винищили майже всю ромську громаду.

Також у цьому випуску слухайте про те, що:

— Справу щодо вбивства дівчинки у Лощинівці розглядатимуть у серпні;

— в Одесі показали фільм про ромський народ режисера Стефана Краснянського.

Над випуском працювали Ольга Веснянка, Федір Кондур, звукорежисер Андрій Іздрик.

Ромський проект Chiriklo є спільним продуктом Ромського радіо «Чірікло» та «Громадського радіо», більше про життя ромів можете слухати на сайті радіо «Чірікло».

Програма виходить за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження»