Музиканти акустичного гітарного проекту Gypsy Lyre представили нову композицію «Барселона». У ній звучить голос Іванки Червінської

Музиканти гітарного проекту Gypsy Lyre представили свою нову композицію під назвою «Барселона». Це відбулося днями у Києві. Про групу кажуть, як про музикантів, які поєднують латиноамериканську та європейську музичну культуру. Ось що розповів засновник гурту і гітарист Геннадій Бондар про новий трек Gypsy Lyre, в якому бере участь співачка Іванка Червінська:

«Ця композиція з’явилася, як і багато інших моїх композицій, в результаті якихось імпровізацій, награвань. З чогось такого спонтаного, без замислу. Вискочила з-під пальців така красива, мелодійна композиція, мені сподобалась. За деякий час вона викристалізувалася, в неї з’явилася форма. Ми цю форму завершили, зробили плюс (запис з голосом). Я запросив Іванку заспівати, як у фламенко прийнято, що співають сольну партію, звучить гітара з вокалом. Вийшло дуже гарно».

За словами засновника Gypsy Lyre, раніше гурт називався Jazz Lyre. Тоді музикант Геннадій Бондар грав джаз, пізніше шукав себе і відійшов від джазу. Мовляв, почав експериментувати з різними стилями і напрямками, й, зрештою, знайшов те, що подобається. Йому стало дещо нецікаво грати джаз, хоча називає джаз якісною музикую: «Нехай виконують інші, я буду ходити й слухати, а сам гратиму те, що хочу».

У новій композиції звучить голос співачки Іванки Червінської.

На питання, як вплинула ромська музика на творчість гурту, засновник гітарного проекту Геннадій Бондар відповідає так:

«Насправді просто сама гітара, акустична нейлонова гітара, вона ніби вже в собі містить цей ген ромської музики. Тому що ми можемо взяти фламенко, взяти французький джаз, це gypsy стайл, це все цигани. Й іспанське фламенко — це теж цигани. На загал всю музику, таку яскраву, запальну, — створили цигани. Та це й зрозуміло, вони кочували з країни в країну, але скрізь вони культуру трансформували. насичували інші культури своїми вогняними нотками. Мені не дуже подобається циганська культура в нашому пострадянському розумінні — романси, це трошки не моє, а ось французькі цигани, іспанські цигани, — це все «моє»«.

Музикант розповів, що його бабуся — грекиня, а от ромського коріння ніхто в гурті не має. Водночас групу назвали саме Gypsy Lyre, бо відчувають, що такий стиль, такі ритми й інтонації є їх натхненням.

GypsyLyre, представлення нової композиції
Авторські права:
Photo: Olga Yovenko

Нижче можна прослухати запис нової композиції повністю.

Водночас у цьому випуску програми говоримо ще, що є цікава можливість для музикантів у Києві. Київський академічний музично-драматичний циганський театр «Романс» оголошує конкурс на заміщення вакантних посад, зокрема: артист/ка оркестру (гітара) та скрипка. Потрібен стаж роботи за професією музиканта/музикантки, та як зазначають у театрі, «яскраві музичні здібності». Скрипалів і гітаристів залучатимуть до виконання музичного супроводу вистав, участі у концертах у Києві та на гастролях. Театр у Києві на проспекті Перемоги, 38.

Раніше ромський співак Йоці Папоі (Joci Pápai) з Угорщини виступав у фіналі Євробачення-2017. Його пісня «Origo» сподобалась багатьом в Україні, у соцмережах багато позитивних відгуків глядачів і глядачок конкурсу.

Ще у цій програмі йдеться про:

— адвокати у Маріуполі допомогли отримати паспорти і свідоцтва ромській родині з непідконтрольного Донбасу;

— у Херсоні вшанували пам’ять загиблих від геноциду ромів;

— у Львові восени пройде «Школа ромського діяча», як каже представниця організації Галина Юрченко.

Ромський проект Chiriklo є спільним продуктом Ромського радіо «Чірікло» та «Громадського радіо», більше про життя ромів можете слухати на сайті радіо «Чірікло».

Програма виходить за підтримки Ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду «Відродження»

Chiriklo //

Chiriklo